Науковці б’ють на сполох: в Україні кризові умови зволоження


Науковці Інституту агроекології і природокористування НААН України звертаються до влади з проханням звернути увагу на посуху.

"На всій території України на початку квітня 2020 року спостерігається значне погіршення умов зволоження поверхневого шару (0-5 см) ґрунту в порівнянні з серединою березня. У той час в шарі ґрунту 0-100 см також сформувались кризові умови зволоження", — констатують науковці з лабораторії аерокосмічного зондування агросфери Інституту агроекології і природокористування НААН України.

За науковими спостереженнями, найнижчі запаси продуктивної вологи в шарі ґрунту 0-100 см сформувались в Одеській, Миколаївській і Кіровоградській областях. Зокрема, в Одеській та Миколаївській областях відбулось зниження продуктивної вологи більше ніж утричі, а в Житомирській, Київській, Вінницькій та Черкаській — удвічі.

"Зважаючи на досить критичну ситуацію із запасами вологи як у поверхневому (0-5) так і у кореневмісному шарі (0-100 см) ґрунту в багатьох областях, актуальним залишається розробка як загальнодержавних так і регіональних заходів щодо зменшення негативних наслідків весняних посушливих явищ. Можливо, доцільно створити робочу групу щодо підготовки відповідних пропозицій центральним органам управління", — таку пропозицію висловлюють науковці Олександр Тараріко та Тетяна  Ільєнко.

29.04.2020

Задать вопрос

Задайте нам вопрос, используя форму ниже. Наши менеджеры обязательно свяжутся с Вами и ответят на все вопросы

© 2018 СоюзАгроКонсалтинг
Разработка сайта INTOP GROUP