Запаси вологи у ґрунті в лютому не збільшаться, – Гідрометцентр


Ситуація з вологою в ґрунті наразі не критична, хоча дуже неприємна і лютневі опади можуть не виправити ситуацію.

Про це розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

«Наразі у нас є невелика кількість вологи у верхньому шарі ґрунту. Цього достатньо на даний момент, адже коренева система ще не опустилась нижче 20 см. Тому аграрії мають шанс внести добрива та використати ту вологу, що там є. Але в цілому ситуація із вологою дуже неприємна, опадів мало», – пояснює експерт.

Метеорологи прогнозують, що лютий також не буде багатим на опади. За прогнозом випаде на 20-30% менше від норми.

Проте, очікується, що на початку місяця на погоду впливатимуть атмосферні фронти, які принесуть вологу на всю територію країни, але вони не зможуть в повній мірі компенсувати тої нестачі вологи, яка утворилась, адже випаде за декаду приблизно 10-20 мм опадів.

 «Цілком можливо, що на півночі країни випаде сніг та пролежить декілька днів. Але ситуації це не врятує, тому ми сподіваємось на опади в березні», – додає Адаменко.

За даними відділу агрометеорології середньодобова температура в Україні найближчі 10-12 днів буде позитивною. Вночі очікується від -1 до -6°C, а вдень від +1 до +6, а на Півдні у деякі дні повітря прогріється до +9°C.

«При такій температурі вже може відбутись відновлення вегетації озимих. Але, якщо морозів не буде і надалі, а навпаки прийде рання весна, то нічого поганого у цьому немає», – вважає експерт.

Фахівці також зазначають, що лише у разі стрімкого похолодання, озимим загрожуватиме вимерзання.

«Така ситуація вже траплялася у кінці лютого 2012 року, тоді у чотирьох областях загинуло до 40% посівів», – зауважує Адаменко.

04.02.2020

Задать вопрос

Задайте нам вопрос, используя форму ниже. Наши менеджеры обязательно свяжутся с Вами и ответят на все вопросы

© 2018 СоюзАгроКонсалтинг
Разработка сайта INTOP GROUP